Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 826 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Archiwum

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 884

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Film

Pytamy.pl

Kategorie

15 błędów, które kobiety popełniają w związkach

niedziela, 19 czerwca 2011 0:58

1. Myślenie, że nigdy się nie uwolnimy od wspomnień o nim. Nieprawda! Zapomnimy. Po upływie dwóch miesięcy i zjedzeniu kilku wysokokalorycznych pączków z pewnością poczujemy się lepiej.

2. Podglądanie e-maili i czytanie smsów naszego faceta w poszukiwaniu podejrzanych wiadomości i krzyczenie na niego, gdy nie rozumiemy, co znaczy „k thnx bye”, które wysłał swojej koleżance z pracy dwa miesiące temu. Bez obaw - „k thnx bye” to nie kod oznaczający „gorący seks”. Chyba…

3. Uważanie, że nasi partnerzy muszą interesować się wszystkim, co robimy, mówimy i o czym myślimy. A czy kobiety nie wyłączają się, kiedy mężczyźni rozmawiają o układach scalonych? Dobrze jest wobec tego mieć jakiegoś „przyjaciela do pogadania” poza związkiem.

4. Psychologiczne mechanizmy obronne. Freud miał jednak rację… Jeśli jesteśmy na niego wściekłe, bo zjadł nasze ulubione danie, które zostawiłyśmy sobie na później w lodówce, to powiedzmy mu o tym prosto w oczy, zamiast robić z całej sprawy kwestię zaangażowania w związek.

5. Nadmierna wiara w bajkowe romanse, tak że później jesteśmy rozczarowane, że w prawdziwym życiu coś takiego nigdy się nie zdarza.

6. Ciągłe czekanie, że ktoś się nami zainteresuje, zamiast ruszyć cztery litery i samemu kogoś znaleźć.

7. Myślenie, że idealny związek powinien być łatwy. Związki wymagają pracy i kompromisu. Idealny związek oznacza, że umiemy stosować się do powyższej zasady.

8. Porzucanie przyjaciół, kiedy się zakochujemy. Przyjaciele pomagają nam określić kim tak naprawdę jesteśmy. Potrzebujemy ich, kiedy robi się ciężko.

9. Łudzenie się, że mąż lub chłopak rozwiąże wszystkie nasze problemy. To błąd! Nikt nie może przeżyć życia za nas.

10. Stosowanie cichych dni. Nasi mężczyźni nie są w stanie czytać w myślach. Nie będą wiedzieli, o co nam chodzi, jeśli im otwarcie nie powiemy, co nas boli.

11. Niekomunikowanie naszych pragnień w łóżku. A wystarczy jęknąć z rozkosznej wdzięczności, kiedy on zrobi coś, co sprawia nam przyjemność, lub po prostu porozmawiać szczerze o naszych fantazjach erotycznych. Pamiętajmy, on nie umie czytać w myślach. Oboje partnerzy mogą tylko zyskać na otwartej dyskusji.

12. Udawanie, że w związku wszystko gra, zamiast zmierzyć się z problemem i poszukać rozwiązania. Kłopoty raczej same nie znikną. Pozostawienie ich samym sobie może tylko pogorszyć sytuację.

13. Myślenie, że zależność od drugiej osoby to słabość. Zdanie się na czyjąś pomoc od czasu do czasu jest znakiem zdrowego związku.

14. Nadmierne analizowanie. Można analizować, ale łatwo jest popaść w przesadę. Zastanawiasz się, dlaczego narzeczony nie zadzwonił do Ciebie z Vegas, gdzie pojechał na imprezkę z kumplami i już masz powód do rozmyślań.

15. Próbowanie wymyślenia wszystkiego na nowo. Jeśli niektóre punkty na tej liście wydają się oklepane, to znaczy, że najprawdopodobniej takie są. Gdybyśmy tylko częściej słuchały dobrych rad, to z pewnością lepiej byśmy na tym wyszły.

 

Jeśli podobają ci się takie śmieszne teksty jak ten powyżej to daj mi znać w komentarzach. Chętnie wyszukam kolejne ciekawostki i napiszę zabawny tekst na inny temat z życia wzięty.

 Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

czwartek, 19 października 2017

Licznik odwiedzin:  884